Z médií

„Mohl byste mi zařídit nový byt? Nevím si s tím rady!“ uvítal klient interiérového designéra Ondřeje Borovce na první schůzce.

 

Zadání

„Musel jsem pracovat s daným prostorem, protože základním požadavkem klienta bylo zachování dispozice a stávající laminátové podlahy,“ vypráví interiérový designér. „Do obývacího prostoru s kuchyňským koutem jsem měl za úkol vymyslet kuchyň s ostrůvkem a barovým sezením, jídelní stůl pro minimálně 4 osoby a rohovou sedačku pro pohodlné sledování televize.

 

Efektní osvětlení

Kuchyně je do tvaru U, z vnější strany slouží jako bar. Všechny vestavné spotřebiče – chladnička s mrazničkou, varná deska, myčka – jsou u stěny. Digestoř je zapracovaná v horních skříňkách s lomenými výklopy. Kuchyňská linka je vyrobena z laminátu, jako kování byly použity plnovýsuvy. Mělká skříňka na PET lahve či alkohol, která spojuje obě strany kuchyňské linky je klasicky otevíraná. Jídelní stůl je pro čtyři osoby, další dvě místa jsou u kuchyňského baru. Architekt maximálně využil LED pásky: k podsvětlení pracovní plochy a baru, v kuchyňském sádrokartonovém podhledu, v obytné části místnosti mezi stropem a kamenným obkladem stěny, díky čemuž za večera krásně vystoupí přirozená členitost obkladu. Slabosti klienta pro přírodní kámen využil pomocí již zmíněného břidlicového obkladu za sedačkou a závěsnou komodou. „Obkládání vyžadovalo precizní práci: vyrobit model skříňky v měřítku 1 : 1, zavěsit ho, obložit břidlicí, poté sejmout a na určené místo zavěsit komodu skutečnou. Dominantou místnosti se stalo výrazné stropní svítidlo Big Bang od Foscarini.“ 

 

Text: Marie Krausová


+420 723 955 450
+420 608 974 817

MgA. Ondřej Borovec

Patří k nejvýraznějším osobnostem bytového a interiérového designu u nás. Do povědomí se dostal nejen návrhy interiérů, ale hlavně účinkováním v pořadu TV Prima Jak se staví sen. V tomto seriálu o bydlení splnil sen hned několika rodinám. Ve velmi krátkém čase realizoval proměny starých interiérů v nové – moderní.
Design vystudoval hned na dvou vysokých školách se specializací na produktový a průmyslový design.
Zpočátku se zaměřil na automobilový design především italských značek, později na architekturu Franka Loyda Wrighta a produkty denního použití.

„Moje práce designéra je různorodá, vedle produktů a interiérů jsem se zaměřil i na zahradní architekturu, okrasné zahrady a jezírka. Své vědomosti a inspiraci čerpám na pravidelných světových veletrzích a výstavách. Spolupráci na pořadu Jak se staví sen vnímám jako možnost oslovit širší skupinu lidí. Mohu tak ukázat, že design není jen pro někoho, ale pro všechny, protože není všechno zlato, co se třpytí.“

Poptávkový formulář

Zvolte jednu z možností:

Váš e-mail:

Telefon:

Poznámka k poptávce:

© ANDY DESIGN 2018 - Naši Partneři | Geneweb.cz