Jak se staví sen

   Původní pokojík nebyl příliš prostorný, i s ohledem na výrazné stropní šikminy, které už tak nevelký prostor opticky zmenšovaly. Po obou stranách byly poměrně špatně přístupné komory, které navazovali na zkosený strop. Podlaha byla usedlá a celkově se k ničemu nehodí. Jedinou výhodou bylo alespoň nově osazené okno. Dle vyjádření maminek syn holduje hokeji a sportům, rozhodli jsme se proto celkovou atmosféru pokoje tomu přizpůsobit. Dominantou pokoje budou jistě siluety hokejistů na polepech na skříni. Celkovou barevnost řešíme s ohledem na dostupnost materiálů pro výrobu nábytku, ale budeme se snažit o něco výraznějšího a veselejšího.

   Rozhodli jsme se komory vybourat a půdorysně tak zvětšit prostor. Z jedné strany byla komora nahrazena objemnou vestavěnou komodou, ze strany druhé jsme využili prostor pro umístění postele a police pro odkládání. Prostornost pokoje umocňuje bohaté nepřímé osvětlení v podobě LED diod. Bylo nutno vyřešit izolace v původních komorách, nový sádrokartonový strop a také rozvody elektřiny. Dekorem nevyhovující laminátovou podlahu jsme nahradili moderní vinylovou podlahou v neutrálním odstínu. Výmalba byla pojata výrazněji, až se omrzí, je to snadno obměnitelný prvek. V zádveří se zrealizovala úložná šatní skříň s navazující atypickou policí s netradičním designem. Nutná byla renovace vstupních dveří, aby ladily k neutrální podlaze. Věříme, že je to ideální pokoj pro sportovně zaměřeného teenagera.

 

Odkaz na video: play.iprima.cz


+420 723 955 450
+420 608 974 817

MgA. Ondřej Borovec

Patří k nejvýraznějším osobnostem bytového a interiérového designu u nás. Do povědomí se dostal nejen návrhy interiérů, ale hlavně účinkováním v pořadu TV Prima Jak se staví sen. V tomto seriálu o bydlení splnil sen hned několika rodinám. Ve velmi krátkém čase realizoval proměny starých interiérů v nové – moderní.
Design vystudoval hned na dvou vysokých školách se specializací na produktový a průmyslový design.
Zpočátku se zaměřil na automobilový design především italských značek, později na architekturu Franka Loyda Wrighta a produkty denního použití.

„Moje práce designéra je různorodá, vedle produktů a interiérů jsem se zaměřil i na zahradní architekturu, okrasné zahrady a jezírka. Své vědomosti a inspiraci čerpám na pravidelných světových veletrzích a výstavách. Spolupráci na pořadu Jak se staví sen vnímám jako možnost oslovit širší skupinu lidí. Mohu tak ukázat, že design není jen pro někoho, ale pro všechny, protože není všechno zlato, co se třpytí.“

Poptávkový formulář

Zvolte jednu z možností:

Váš e-mail:

Telefon:

Poznámka k poptávce:

© ANDY DESIGN 2018 - Naši Partneři | Geneweb.cz