Jak se staví sen

   Prioritou bylo předělat dětský pokoj a vytvořit posezení dědovi. Rekonstrukcí stávající ložnice jsme vytvořili nový a větší dětský pokoj. Museli jsme upravit dispozici a hlavně přístup do pokojů. Stejně tak nás čekala zásadní rekonstrukce podlah, které se dost prohýbaly. Použili jsme OSB desky a na vrch lamino. Do dětského pokoje se musí vejít dvouletá dcera i pětiletý syn. Tudíž jsme museli zvolit kompromis, s ohledem na naprosto odlišné požadavky a potřeby obou dětí. Nosné téma přestavby bylo tedy hlavně funkční využití předělávaného prostoru – dostatek úložných prostor a zajištění soukromí v rámci možností. S ohledem na nízký věk dětí jsme atmosféru vytvořili dětskými doplňky, které jsou snadno zaměnitelné a variabilní podle toho jak děti porostou.

   V pokoji jsou dvě samostatné postele, pracovní stůl a spousta úložných prostor. Jako překvapení pro rodiče předěláváme i ložnici, kde v první řadě šlo o rekonstrukci stěn, podlahy a přidání vestavěného nábytku – skříně a postele. Prostor je opravdu malý, takže o útulnost jsme se snažili hlavně deko prvky – tapeta, závěsy, povlečení atd.

   Rodina chtěla zárveň i převapení pro dědu ve formě nové terásky, kde by mohl přes léto odpočívat. Pro dědovo posezení jsme použili markýzu doplněnou sezením, dřevěnými dílci, květináčem a grilem. Omítku na domě jsme pro oživení natřeli.

 

Odkaz na video: play.iprima.cz


+420 723 955 450
+420 608 974 817

MgA. Ondřej Borovec

Patří k nejvýraznějším osobnostem bytového a interiérového designu u nás. Do povědomí se dostal nejen návrhy interiérů, ale hlavně účinkováním v pořadu TV Prima Jak se staví sen. V tomto seriálu o bydlení splnil sen hned několika rodinám. Ve velmi krátkém čase realizoval proměny starých interiérů v nové – moderní.
Design vystudoval hned na dvou vysokých školách se specializací na produktový a průmyslový design.
Zpočátku se zaměřil na automobilový design především italských značek, později na architekturu Franka Loyda Wrighta a produkty denního použití.

„Moje práce designéra je různorodá, vedle produktů a interiérů jsem se zaměřil i na zahradní architekturu, okrasné zahrady a jezírka. Své vědomosti a inspiraci čerpám na pravidelných světových veletrzích a výstavách. Spolupráci na pořadu Jak se staví sen vnímám jako možnost oslovit širší skupinu lidí. Mohu tak ukázat, že design není jen pro někoho, ale pro všechny, protože není všechno zlato, co se třpytí.“

Poptávkový formulář

Zvolte jednu z možností:

Váš e-mail:

Telefon:

Poznámka k poptávce:

© ANDY DESIGN 2018 - Naši Partneři | Geneweb.cz