Jak se staví sen

   V první řadě jsme museli hodně bourat, abychom kompletně změnili dispozici bytu. Na svém místě zůstala pouze ložnice. Z jídelny jsme vytvořili oddělený prostor pro hosty, který může v budoucnu sloužit také jako dětský pokoj. Ložnice dostala nový vstup přímo z obývacího pokoje a původní jídelna už není průchozí. Místa není nazbyt, ale využíváme každý kout. Centrální prostor vzniknul spojením chodby, kuchyně a původního obýváku. Nová příčka slouží jako předěl mezi kuchyní a chodbou. Ze strany kuchyně je obestavěna vestavěným kuchyňským nábytkem. Ze strany chodby pak slouží jako prostor pro závěsné skříňky, které jednak působí jako dekorace, ale také poskytují úložný prostor. Panel pro zavěšení TV jsme umístili právě mezi kuchyňskou část a skříňky v chodbě. Pohovka je umístěna do rohu a k protější stěně jsme usadili jídelní kout. Podlaha se skládá ze dvou materiálů –

velkoformátové dlažby a plovoucí podlahy.  Pořídili jsme i nové dveře do ložnice a hostinského pokoje v bílé barvě.

   Na přání majitelů kombinujeme moderní čisté linie – převážně v černobílé kombinaci s dřevěnou texturou, která se objevuje jednak na podlaze, ale i na TV panelu, který sousedí s černou kuchyňskou částí a bílou úložnou sestavou skříněk z druhé strany. Atmosféru interiéru vtiskává výrazná tapeta s přírodním motivem – abstraktní břízy ve stříbrnobílém provedení. Kontrastem jí jsou leddiodové rampy a více druhů světelných zdrojů různě umístěných po interiéru. Pomocí textilních doplňků v pastelových barvách interiér odlehčujeme a příjemně zabydlíme. Nechybí koberec k pohovce a zajímavý konferenční stolek. S textilními doplňky koresponduje osobitá nástěnná dekorace. Věříme, že představu mladého páru se nám podařilo naplnit na 100 %.

 

Odkaz na video: play.iprima.cz

 


+420 723 955 450
+420 608 974 817

MgA. Ondřej Borovec

Patří k nejvýraznějším osobnostem bytového a interiérového designu u nás. Do povědomí se dostal nejen návrhy interiérů, ale hlavně účinkováním v pořadu TV Prima Jak se staví sen. V tomto seriálu o bydlení splnil sen hned několika rodinám. Ve velmi krátkém čase realizoval proměny starých interiérů v nové – moderní.
Design vystudoval hned na dvou vysokých školách se specializací na produktový a průmyslový design.
Zpočátku se zaměřil na automobilový design především italských značek, později na architekturu Franka Loyda Wrighta a produkty denního použití.

„Moje práce designéra je různorodá, vedle produktů a interiérů jsem se zaměřil i na zahradní architekturu, okrasné zahrady a jezírka. Své vědomosti a inspiraci čerpám na pravidelných světových veletrzích a výstavách. Spolupráci na pořadu Jak se staví sen vnímám jako možnost oslovit širší skupinu lidí. Mohu tak ukázat, že design není jen pro někoho, ale pro všechny, protože není všechno zlato, co se třpytí.“

Poptávkový formulář

Zvolte jednu z možností:

Váš e-mail:

Telefon:

Poznámka k poptávce:

© ANDY DESIGN 2018 - Naši Partneři | Geneweb.cz