Jak se staví sen

   Dispozičně je prostor relativně dobře vyřešen. Proto jsme na stávající dispozici navázali. Důraz jsme kladli na fakt, že majitelé mají jiné potřeby než v mládí, čemuž jsme přizpůsobili celý koncept proměny. U kuchyňské linky je celá řada horních skříněk z kouřového skla, prosvícená řadou světýlek, která navodí příjemnou atmosféru. Spodní část jsme zvolili béžovou, ve vysokém lesku, doplněnou o tmavší pracovní desku. Jako obklad za kuchyň jsme s ohledem na plynovou varnou desku použili velkoformátové obklady s chromovou listelou. K uživatelskému komfortu jistě přispěje nejen odolný fragranitový dřez, řada výsuvných zásuvek, moderních a úsporných spotřebičů, ale také větší pracovní plocha. Vedle volně stojící nerezové chladničky jsme se rozhodli umístit nábytek, který pojme troubu a mikrovlnou troubu, ale také výsuvný úložný díl na potraviny. Aby vše k sobě ladilo, dovolili jsme si použít pro tento modul kovolaminátová dvířka. Ty jsou ve výsledku jednotná s nerezovou lednicí. Získali jsme tak punc profesionální kuchyně a také technický nádech. Dvířka se udržují speciálním přípravkem na nerez, stejně jako nerezové spotřebiče.

   Původní již zakrytý vstup do obývacího pokoje jsme využili jako niku nad jídelní stůl. Stůl je součástí zmíněného nábytku a doplnili jsme ho o pohodlné polstrované židle. K pocitu útulnosti nám dopomohly různé doplňky. Na kuchyň navazuje pracovní kout, který jsme od základu předělali a provzdušnili. Nábytek stylem i dekory navazuje na kuchyňskou sestavu. Nechybí zde vhodné osvětlení a řada polic a úložných schránek. Do tohoto prostoru jsme také umístili luxusní pračku, která díky svému extrémně tichému provozu nebude rušit a ušetří potřebné místo oproti stávající pračce v koupelně.


+420 723 955 450
+420 608 974 817

MgA. Ondřej Borovec

Patří k nejvýraznějším osobnostem bytového a interiérového designu u nás. Do povědomí se dostal nejen návrhy interiérů, ale hlavně účinkováním v pořadu TV Prima Jak se staví sen. V tomto seriálu o bydlení splnil sen hned několika rodinám. Ve velmi krátkém čase realizoval proměny starých interiérů v nové – moderní.
Design vystudoval hned na dvou vysokých školách se specializací na produktový a průmyslový design.
Zpočátku se zaměřil na automobilový design především italských značek, později na architekturu Franka Loyda Wrighta a produkty denního použití.

„Moje práce designéra je různorodá, vedle produktů a interiérů jsem se zaměřil i na zahradní architekturu, okrasné zahrady a jezírka. Své vědomosti a inspiraci čerpám na pravidelných světových veletrzích a výstavách. Spolupráci na pořadu Jak se staví sen vnímám jako možnost oslovit širší skupinu lidí. Mohu tak ukázat, že design není jen pro někoho, ale pro všechny, protože není všechno zlato, co se třpytí.“

Poptávkový formulář

Zvolte jednu z možností:

Váš e-mail:

Telefon:

Poznámka k poptávce:

© ANDY DESIGN 2018 - Naši Partneři | Geneweb.cz