Jak se staví sen

Původní interiér byl značně opotřebován, čekaly nás tedy rozsáhlé stavební úpravy. Kuchyně byla sice funkční, ale po estetické stránce již nesplňovala představu majitelky. Bylo na ní nejenom kvůli opotřebení vidět, že je více než 20 let stará. Materiály zde byly navíc vzájemně nesourodé a neladily. Nejprve jsme vybourali příčku mezi chodbou a kuchyní a osadit ji novými posuvnými dveřmi do pouzdra, které jsou z matného skla a zajistí dostatečné osvětlení chodby. Po elektroinstalačních rozvodech jsme v dalším kroku položili vinylovou podlahu. Po podlaze přišlo na řadu obložení prostoru dekoračními panely a na konec montáž kuchyňské linky.

   V původním interiéru byla opravdu malá pracovní plocha, a proto jsme se rozhodli toto změnit a zaplnit maximum prostoru. Zvolili jsme především nízké skříňky s pracovní plochou. Nedostatek světelných zdrojů jsme vyřešili centrálním osvětlením a k tomu řadou nepřímých osvětlovacích prvků, které prostor zútulní. Využili jsme přitom technologii LED. Mezi kuchyň a chodbu jsme instalovali posuvné dveře. Ty nebrání pohodlnému průchodu. Část prostoru jsme se rozhodli vymalovat vínovou barvou, stěnu u okna jsme pak ponechali bílou. Stěnu a strop jsme nechali obložit dekoračními panely. Co se týká nábytku, kombinovali jsme sektorový nábytek a nábytek na zakázku.

   Jako perličku jsme použili čističku vody, která je napojena přímo na vodovodní koutek. Tak majitelka bude moci přístroj pohodlně obsluhovat a případně přepínat. Jídelnu jsme na přání vybavili velkým stolem s více židlemi, aby se rodina mohla bez problému najíst u jednoho stolu. Celkově jsme se snažili vytvořit útulný prostor s designově čistými liniemi, který je však ozvláštněn netradičními prvky –  jako již zmíněné panely na stěnu a na strop či výrazná roleta do okna.

 

Odkaz na video: play.iprima.cz


+420 723 955 450
+420 608 974 817

MgA. Ondřej Borovec

Patří k nejvýraznějším osobnostem bytového a interiérového designu u nás. Do povědomí se dostal nejen návrhy interiérů, ale hlavně účinkováním v pořadu TV Prima Jak se staví sen. V tomto seriálu o bydlení splnil sen hned několika rodinám. Ve velmi krátkém čase realizoval proměny starých interiérů v nové – moderní.
Design vystudoval hned na dvou vysokých školách se specializací na produktový a průmyslový design.
Zpočátku se zaměřil na automobilový design především italských značek, později na architekturu Franka Loyda Wrighta a produkty denního použití.

„Moje práce designéra je různorodá, vedle produktů a interiérů jsem se zaměřil i na zahradní architekturu, okrasné zahrady a jezírka. Své vědomosti a inspiraci čerpám na pravidelných světových veletrzích a výstavách. Spolupráci na pořadu Jak se staví sen vnímám jako možnost oslovit širší skupinu lidí. Mohu tak ukázat, že design není jen pro někoho, ale pro všechny, protože není všechno zlato, co se třpytí.“

Poptávkový formulář

Zvolte jednu z možností:

Váš e-mail:

Telefon:

Poznámka k poptávce:

© ANDY DESIGN 2018 - Naši Partneři | Geneweb.cz