Jak se staví sen

   Spojujícím prvkem obou přestavovaných prostorů bude nová luxusní plovoucí podlaha v dekoru bíle mořeného dubu. Vzhledem k tomu, že místnosti jsou opravdu malé, pořídili jsme nábytek rovněž v bílé barvě, která prostor opticky tolik nezmenší. V obou případech nechybí výrazný barevný akcent. V případě ložnice jde o bílo-hnědo-zlatou kombinaci, dětský pokoj jsme rozsvítili kombinací bílo-červeno-stříbrné. Zároveň jsme jej doplnili o výraznou grafiku v podobě hravých samolepících tapet. Těmi jsme dekorovali jednak stěny, jednak i velké posuvné dveře šatní skříně. Tapety jsou vyráběny jako originální kousky českou firmou Lepeeto a byla nám velmi sympatická škála motivů, které jsou stylové a rozhodně ne zprofanované.

   V pokojíčku nechybí kromě zmíněné velké úložné skříně a patrové postele také pracovní stůl pro obě děti, několik regálků a polic na hračky a také co možná nejvíce prostoru pro hrací plochu. Jelikož se jedná o ryze dívčí pokoj, nešetřili jsme ani textilními doplňky, které bezesporu prostor zútulnily. Samozřejmostí je kusový koberec v centrální části s dětským motivem, jenž je příjemným doplňkem hlavně v době hraní si na podlaze. Maminka naproti tomu ocení z pohledu údržby kvalitní a odolnou laminátovou podlahu.

   V ložnici je dominantním dekoračním prvkem velmi luxusní tapeta od designera Ulfa Moritze, kterou jsme umístili za postelí a nasvítili ji leddiodovým páskem. Vzhledem k potřebě co nejvíce úložných prostor se do ložnice vešel kromě manželské postele a skříní už jen malý sklopný stolek. Aby bílo-hnědý prostor nepůsobil smutně, rozsvítili jsme jej doplňky ve zlatavém nádechu. Nechybí dekorační závěs, ložní prádlo a koberec. Do prostoru jsme umístili velké zrcadlo, které bude pro majitele příjemným doplňkem při oblékání se, a navíc se jím prostor opticky zvětší. Praktická je postel s úložným zásuvkami, které nabízí několik potřebných úložných míst. Na zakázku jsme nechali vyrobit knihovny a police v obou pokojích.


+420 723 955 450
+420 608 974 817

MgA. Ondřej Borovec

Patří k nejvýraznějším osobnostem bytového a interiérového designu u nás. Do povědomí se dostal nejen návrhy interiérů, ale hlavně účinkováním v pořadu TV Prima Jak se staví sen. V tomto seriálu o bydlení splnil sen hned několika rodinám. Ve velmi krátkém čase realizoval proměny starých interiérů v nové – moderní.
Design vystudoval hned na dvou vysokých školách se specializací na produktový a průmyslový design.
Zpočátku se zaměřil na automobilový design především italských značek, později na architekturu Franka Loyda Wrighta a produkty denního použití.

„Moje práce designéra je různorodá, vedle produktů a interiérů jsem se zaměřil i na zahradní architekturu, okrasné zahrady a jezírka. Své vědomosti a inspiraci čerpám na pravidelných světových veletrzích a výstavách. Spolupráci na pořadu Jak se staví sen vnímám jako možnost oslovit širší skupinu lidí. Mohu tak ukázat, že design není jen pro někoho, ale pro všechny, protože není všechno zlato, co se třpytí.“

Poptávkový formulář

Zvolte jednu z možností:

Váš e-mail:

Telefon:

Poznámka k poptávce:

© ANDY DESIGN 2018 - Naši Partneři | Geneweb.cz