Jak se staví sen

   Původní interiér sice měl své kouzlo, ale naprosto nevyhovoval potřebám mladé aktivní rodiny. Jelikož jde o starší vilku a dle ostatních pokojů majitelé evidentně preferují přírodní materiály a klasický styl, nepustili jsme se do žádné „moderny“. Kuchyňskou linku jsme zvolili v provedení dekoru dřeva a doplnili ji o světlou pracovní desku. Dvířka mají jednoduché prolisy, takže působí lehce venkovsky. Což jen podpořilo naši snahu o skloubení rustikálního stylu Provance s několika moderními prvky.

   Původní poctivý dřevěný stůl jsme se rozhodli pouze opravit a doplnit o moderní designový sedací nábytek. Světla nebylo v místnosti rozhodně tolik, kolik je třeba, a proto jsme zde umístili závěsné lustry. Pro změnu v jednoduchém skandinávském designu. Volnou stěnu za stolem jsme pokryli výraznější tapetou ve stylu Provance. Skvěle se k ní hodí doplňky dovezené speciálně pro potřeby pořadu přímo z Paříže. Kde to bylo možné, osvětlili jsme nábytek páskou z LED diod, aby bylo zajištěno nepřímé dosvícení interiéru. Tím se vytvořila příjemná a útulná atmosféra.

   Původních obkladů jsme se nakonec přece jen zbavili a novou linku doplnili o supermoderní obložení. Je beze spár – s retrovzorem v podobě kosočtvercového reliéfu. Ozvláštnili jsme ho černou listelou. Našim hlavním cílem bylo dopřát majitelům dostatek pracovního a úložného prostoru, zmodernizovat interiér při zachování útulnosti a tepla domova, zajistit velkorysejší osvětlení a moderní úsporné spotřebiče.

 

Odkaz na video: play.iprima.cz


+420 723 955 450
+420 608 974 817

MgA. Ondřej Borovec

Patří k nejvýraznějším osobnostem bytového a interiérového designu u nás. Do povědomí se dostal nejen návrhy interiérů, ale hlavně účinkováním v pořadu TV Prima Jak se staví sen. V tomto seriálu o bydlení splnil sen hned několika rodinám. Ve velmi krátkém čase realizoval proměny starých interiérů v nové – moderní.
Design vystudoval hned na dvou vysokých školách se specializací na produktový a průmyslový design.
Zpočátku se zaměřil na automobilový design především italských značek, později na architekturu Franka Loyda Wrighta a produkty denního použití.

„Moje práce designéra je různorodá, vedle produktů a interiérů jsem se zaměřil i na zahradní architekturu, okrasné zahrady a jezírka. Své vědomosti a inspiraci čerpám na pravidelných světových veletrzích a výstavách. Spolupráci na pořadu Jak se staví sen vnímám jako možnost oslovit širší skupinu lidí. Mohu tak ukázat, že design není jen pro někoho, ale pro všechny, protože není všechno zlato, co se třpytí.“

Poptávkový formulář

Zvolte jednu z možností:

Váš e-mail:

Telefon:

Poznámka k poptávce:

© ANDY DESIGN 2018 - Naši Partneři | Geneweb.cz