Jak se staví sen

S ohledem na probíhající rekonstrukci nebyl po technické stránce dům ve špatném stavu. Potřeboval však dobrou koncepci a vhodně sladit materiály a barvy. A samozřejmě i ergonomii – oddělení relaxační části od pracovního koutu. Prostor obývacího pokoje jsme vzhledem k oddělené kuchyni s jídelnou koncipovali opravdu jako prostor pro relaxaci a občasné pracovní stanoviště pro notebook. Paní majitelka vybrala před naším zásahem laminátovou plovoucí podlahu v přijatelném dekoru, který nám zapadl do projektu.

   Již vytvořených sádrokartonových podhledů jsme využili jednak pro zabudování bodového osvětlení, které nám v členitějším prostoru pomohlo s navozením příjemné atmosféry, jednak pro zabudování niky pro led-diodové nepřímé nasvětlení. Opticky nám tak už od vstupu vzniklo pomyslné vymezení odpočinkové části se sedacími soupravami. Na jednu z nich navazuje přisazený pracovní stůl. Z obou míst je přitom výhled na televizi a zároveň zachován dostatečný kontakt mezi oběma prostory. Prostor pod TV jsme doplnili o členitější nábytek v bílém vysokém lesku. Stejně tak jsme zvolili i knihovnu, čímž se nám krásně rozsvítil tmavší roh. Designově povedená rohová sedací souprava v bílé barvě je hezky kontrastní s tmavě hnědou stěnou za ní. Tu jsme rozsvítili pomocí několika kusů černobílých fotografií.

   Interiér jsme doplnili o řadu dekorací a kytek, které prostor jednak zútulní, jednak zateplí. Konferenční stolek ve vysokém lesku a černé barvě koresponduje s pracovním stolem opodál a je podložen luxusním kobercem, který je vizuálně zajímavý, ale i pohodlný pro nohy. Celkově jsme pojetí směřovali ke stylu tzv. lounge prostoru. Tomu odpovídá barevná kombinace i řada nasvětlujících prvků. Hlavní prioritou však pro nás byla útulnost.

 

Odkaz na video: play.iprima.cz


+420 723 955 450
+420 608 974 817

MgA. Ondřej Borovec

Patří k nejvýraznějším osobnostem bytového a interiérového designu u nás. Do povědomí se dostal nejen návrhy interiérů, ale hlavně účinkováním v pořadu TV Prima Jak se staví sen. V tomto seriálu o bydlení splnil sen hned několika rodinám. Ve velmi krátkém čase realizoval proměny starých interiérů v nové – moderní.
Design vystudoval hned na dvou vysokých školách se specializací na produktový a průmyslový design.
Zpočátku se zaměřil na automobilový design především italských značek, později na architekturu Franka Loyda Wrighta a produkty denního použití.

„Moje práce designéra je různorodá, vedle produktů a interiérů jsem se zaměřil i na zahradní architekturu, okrasné zahrady a jezírka. Své vědomosti a inspiraci čerpám na pravidelných světových veletrzích a výstavách. Spolupráci na pořadu Jak se staví sen vnímám jako možnost oslovit širší skupinu lidí. Mohu tak ukázat, že design není jen pro někoho, ale pro všechny, protože není všechno zlato, co se třpytí.“

Poptávkový formulář

Zvolte jednu z možností:

Váš e-mail:

Telefon:

Poznámka k poptávce:

© ANDY DESIGN 2018 - Naši Partneři | Geneweb.cz