Jak se staví sen

   Původní nábytek byl nemoderní a zkompletovaný z různých modulů. Snaha o útulnost se řešila výzdobou tvořivých dítek. Celkově působil prostor vybydleně a nesourodě, navíc byl nedostatečně osvětlen. Zásadním prvkem proměny byla změna rozvržení bytu. Původně oddělenou kuchyň a jídelnu jsme spojili vybouráním příček. Dva vstupy do prostoru obýváku a kuchyně jsme změnili v jeden. Klasické křídlové dveře jsme nahradili komfortními posuvnými.

   Značný prostor jsme vyčlenili jídelnímu stolu, u kterého se rodina nejenom stravuje, ale rodiče tu také pracují a děti se věnují tvůrčí činnosti. Dominantou obývací části je nyní multifunkční sedací souprava, která se může pomocí sklopných sedáků variovat dle potřeby, aby si každý přišel na své. Rodina tráví spoustu času hrami a aktivním odpočinkem, čemuž jsme uzpůsobili celý prostor. Televizi jsme pojali pouze jako dekorativní retroprvek. Na míru jsme nechali vyrobit luxusní kuchyňskou linku, kterou majitelka jistě bohatě využije. S ohledem na fakt, že rodina působí velmi dynamicky a kreativně, jsme se rozhodli ladit interiér po stránce barev a materiálů také jako hravý. Zvolili jsme vhodné barvy – bílou, bordó, sytě červenou a černou, které jsme doplnili veselými motivy na pohovce. Jednotícím prvkem je podlaha v dekoru dřeva. Pro větší pocit útulnosti jsme použili více zdrojů světla. Hlavní inspirací nám byl životní styl rodiny, pro niž je středobodem dění jídelní, resp. pracovní stůl, nikoli obvyklý televizní koutek.

 

Odkaz na video: play.iprima.cz

 


+420 723 955 450
+420 608 974 817

MgA. Ondřej Borovec

Patří k nejvýraznějším osobnostem bytového a interiérového designu u nás. Do povědomí se dostal nejen návrhy interiérů, ale hlavně účinkováním v pořadu TV Prima Jak se staví sen. V tomto seriálu o bydlení splnil sen hned několika rodinám. Ve velmi krátkém čase realizoval proměny starých interiérů v nové – moderní.
Design vystudoval hned na dvou vysokých školách se specializací na produktový a průmyslový design.
Zpočátku se zaměřil na automobilový design především italských značek, později na architekturu Franka Loyda Wrighta a produkty denního použití.

„Moje práce designéra je různorodá, vedle produktů a interiérů jsem se zaměřil i na zahradní architekturu, okrasné zahrady a jezírka. Své vědomosti a inspiraci čerpám na pravidelných světových veletrzích a výstavách. Spolupráci na pořadu Jak se staví sen vnímám jako možnost oslovit širší skupinu lidí. Mohu tak ukázat, že design není jen pro někoho, ale pro všechny, protože není všechno zlato, co se třpytí.“

Poptávkový formulář

Zvolte jednu z možností:

Váš e-mail:

Telefon:

Poznámka k poptávce:

© ANDY DESIGN 2018 - Naši Partneři | Geneweb.cz