Jak se staví sen

   Vzhledem k potřebám rodiny a rychle rostoucím ratolestem byla výměna pokojů nezbytná. Pro nový dětský pokoj jsme použili nejmodernější nábytek. Důraz jsme kladli zejména na ergonomii. Obývací pokoj jsme z důvodu malého prostoru navrhli spíše ve světlejších barvách. Do místnosti jsme nainstalovali posuvné postele a mobilní pracovní stůl, což zajistí klukům dostatek soukromí. Zvolili jsme hravý design, odpovídající dětskému temperamentu. Nezapomněli jsme samozřejmě ani na dostatek úložného prostoru v podobě vysokých šatních skříní. V obýváku se o zútulnění postarala zajímavá tapeta a výrazné doplňky dle posledních trendů. Nechybí ani pohodlná pohovka a dostatek sedacího nábytku ve formě moderních taburetů. Mezi pokoje jsme umístili posuvné pouzdrové dveře, které ušetří cenné místo a díky skleněným výplním prostor také prosvětlí.

   V dětském pokoji jsme použili kombinaci trendové bílé barvy s tmavě mořeným dubem a veselou zelenou. Stěny jsme částečně vymalovali, částečně polepili výraznou tapetou ve stylu graffiti. Pro co největší trvanlivost je nábytek vyroben z odolného vysokotlakého laminátu. Celkový dojem zjemňuje jedno samostatné lůžko s textilním čalouněním, které je odlišené i barevně. Dominantou je obložení části stěny, které funguje jako kolejnice pro posuv postelí a pracovního stolu. Tento prvek je za samostatným lůžkem, a zakrývá tak nevyužívané interiérové dveře.

   Základem dojmu z obývacího pokoje jsou neutrální přírodní odstíny béžové a šedé. Nábytek jsme pro pocit prostornosti zvolili v bílé barvě, částečně ve vysokém lesku. Doplňky jsou a výrazné – žluté, okrové a fialové. Dřevěná podlaha je zajímavým kontrastem k lesku nábytku. Snažili jsme se vytvořit moderní prosvětlený interiér, který bude díky použitým materiálům nadčasový a dobře udržovatelný.

 

Odkaz na video: play.iprima.cz

 


+420 723 955 450
+420 608 974 817

MgA. Ondřej Borovec

Patří k nejvýraznějším osobnostem bytového a interiérového designu u nás. Do povědomí se dostal nejen návrhy interiérů, ale hlavně účinkováním v pořadu TV Prima Jak se staví sen. V tomto seriálu o bydlení splnil sen hned několika rodinám. Ve velmi krátkém čase realizoval proměny starých interiérů v nové – moderní.
Design vystudoval hned na dvou vysokých školách se specializací na produktový a průmyslový design.
Zpočátku se zaměřil na automobilový design především italských značek, později na architekturu Franka Loyda Wrighta a produkty denního použití.

„Moje práce designéra je různorodá, vedle produktů a interiérů jsem se zaměřil i na zahradní architekturu, okrasné zahrady a jezírka. Své vědomosti a inspiraci čerpám na pravidelných světových veletrzích a výstavách. Spolupráci na pořadu Jak se staví sen vnímám jako možnost oslovit širší skupinu lidí. Mohu tak ukázat, že design není jen pro někoho, ale pro všechny, protože není všechno zlato, co se třpytí.“

Poptávkový formulář

Zvolte jednu z možností:

Váš e-mail:

Telefon:

Poznámka k poptávce:

© ANDY DESIGN 2018 - Naši Partneři | Geneweb.cz