Jak se staví sen

   V novém interiéru jsme používali moderní materiály. Využili jsme vysoký lesk v nadčasové bílé v kombinaci s útulně působícím meranem. Kuchyňskou linku a její boky jsme překryli černou kuchyňskou deskou. Za kuchyň a na ostrůvek jsme z čelní strany použili luxusní velkoformátové obklady ve tvaru vlny. Správný šmrnc jim dodala leddiodová osvětlovací páska skrytá pod pracovní deskou a horní řadou skříněk. Světelný efekt jsme zopakovali tké ve speciálním kastlíku, kterým jsme zakryli nevzhledně vyhlížející stoupačky procházejících částí obývacího pokoje v místě plánované pohovky. Aby nebyl nejenom estetickým, ale i funkčním doplňkem, nainstalovali jsme do něj několik polic nasvětlených právě zmíněnými leddiodami. Třešničkou na dortu jsou výrazné fialové samozavlažující květináče, pro které jsme nechali připravit speciální květinové aranžmá. Šedobílá pohovka je dostatečně velká pro celou rodinu, a navíc je rozkládací.

   Jídelna je rovněž pojatá v jednoduchém funkčním stylu. Doplnili jsme ji o komodu zavěšenou na stěně. Kromě závěsného svítidla nad sedací soupravou jsme respektovali původní záměr majitelů a zachovali nástěnná svítidla, jen jsme použili výkonnější modely. Původní nevyhovující zatahovací dveře jsme nahradili moderním posuvem, který může zároveň sloužit jako dveře otevřené policové skříně. Jelikož bylo nutné někam dát terárium domácího mazlíčka, rozhodli jsme se ho umístit do nábytkového dílu v centrální části obývacího pokoje. Stávající obyčejné akvárium jsme nahradili moderním, jehož boky jsou zakulacené v bílém vysokém lesku.

 

Odkaz na video: play.iprima.cz

 


+420 723 955 450
+420 608 974 817

MgA. Ondřej Borovec

Patří k nejvýraznějším osobnostem bytového a interiérového designu u nás. Do povědomí se dostal nejen návrhy interiérů, ale hlavně účinkováním v pořadu TV Prima Jak se staví sen. V tomto seriálu o bydlení splnil sen hned několika rodinám. Ve velmi krátkém čase realizoval proměny starých interiérů v nové – moderní.
Design vystudoval hned na dvou vysokých školách se specializací na produktový a průmyslový design.
Zpočátku se zaměřil na automobilový design především italských značek, později na architekturu Franka Loyda Wrighta a produkty denního použití.

„Moje práce designéra je různorodá, vedle produktů a interiérů jsem se zaměřil i na zahradní architekturu, okrasné zahrady a jezírka. Své vědomosti a inspiraci čerpám na pravidelných světových veletrzích a výstavách. Spolupráci na pořadu Jak se staví sen vnímám jako možnost oslovit širší skupinu lidí. Mohu tak ukázat, že design není jen pro někoho, ale pro všechny, protože není všechno zlato, co se třpytí.“

Poptávkový formulář

Zvolte jednu z možností:

Váš e-mail:

Telefon:

Poznámka k poptávce:

© ANDY DESIGN 2018 - Naši Partneři | Geneweb.cz