Jak se staví sen

   Z původního obývacího pokoje jsme vytvořili multifunkční místnost s kuchyňským a jídelním koutem a také s relaxační částí. Rozhodli jsme se pro kombinaci trendové bílé ve vysokém lesku, doplněné o odstíny šedé a středně tmavým exotickým dřevem. Pro zdůraznění technického pojetí interiéru jsme zvolili výraznou skleněnou mozaiku s lesklým stříbrným povrchem a kontrastující betonovou stěrku na stěny. Naopak pro odlehčení technicky vyhlížejících materiálů je pak prostor doplněn světlou podlahou v přírodním duchu. Nedostatečné umělé osvětlení prostoru jsme vyřešili jak závěsným svítidlem, tak bodovým osvětlením integrovaným do stropního podhledu. K zútulnění celého prostoru jsme použili několik druhů textilních doplňků, jako např. japonské stěny kombinované s průhlednými pásy. Vzor se opakuje i na dekoračních polštářích na pohovce.

    V rámci zakázkové výroby jsme nechali vyrobit kuchyňskou linku s ostrůvkem, který bude sloužit zároveň jako jídelní stůl. Nevyhovující klasické dveře jsme nahradili dvoukřídlými posuvnými dveřmi na míru, díky nimž se prostor celkově otevřel a zpřístupnil. Atypické je také nové umístění televize na dřevěný paraván u kuchyňského ostrůvku, který slouží zároveň jako nenásilný předěl prostoru. V celkovém pojetí interiéru jsme se snažili o moderní prosvětlený interiér, jenž bude díky použitým materiálům nadčasový a dobře udržovatelný. 


Odkaz na video: play.iprima.cz


+420 723 955 450
+420 608 974 817

MgA. Ondřej Borovec

Patří k nejvýraznějším osobnostem bytového a interiérového designu u nás. Do povědomí se dostal nejen návrhy interiérů, ale hlavně účinkováním v pořadu TV Prima Jak se staví sen. V tomto seriálu o bydlení splnil sen hned několika rodinám. Ve velmi krátkém čase realizoval proměny starých interiérů v nové – moderní.
Design vystudoval hned na dvou vysokých školách se specializací na produktový a průmyslový design.
Zpočátku se zaměřil na automobilový design především italských značek, později na architekturu Franka Loyda Wrighta a produkty denního použití.

„Moje práce designéra je různorodá, vedle produktů a interiérů jsem se zaměřil i na zahradní architekturu, okrasné zahrady a jezírka. Své vědomosti a inspiraci čerpám na pravidelných světových veletrzích a výstavách. Spolupráci na pořadu Jak se staví sen vnímám jako možnost oslovit širší skupinu lidí. Mohu tak ukázat, že design není jen pro někoho, ale pro všechny, protože není všechno zlato, co se třpytí.“

Poptávkový formulář

Zvolte jednu z možností:

Váš e-mail:

Telefon:

Poznámka k poptávce:

© ANDY DESIGN 2018 - Naši Partneři | Geneweb.cz